An Gsang un Müssik, Kummeedi un Litratür fählts nit bi uns Alemanne, 

mr mueß numme wisse wu ... E Üswahl, unvollständig un ohni Wärtung

 

Müssik un eweng Kummeedi

L = Liädermacher, B = Bänd = Bandi?, SB = Sänger(i) mit Bändbegleitung)

 

Mia Aegerter (SB, Friiburg im Üchtland) - www.miaaegerter.ch

Bärn-Spezial: Im Bärnbiät hets eso e Hüffe Dialäktmüssik, ass e eigini Sitte notwändig isch.

Booze (B, Zürcher Oberland) - www.booze.ch

Ernst Born (L, Basel) - www.borninbasel.ch

Brandhärd (B, Baselbiät) - www.brandhaerd.ch

 Britz (L, Boddeschwiir, Ortenau) - d Nochfolger vu Zäpf: http://www.wolframbritz.de

Margret Brombacher (L, Markgräflerland) - d.brombacher@t-online.de

Francois Brumbt (L, Elsiss) - 11, rue de Reims, F-67000  Strasbourg

Darwin (L, Voradelbärg/Vorarlberg) - www.darwin.at

D'Bächle-Sörfer (B, Friiburg im Briisgaü.) - GGassenbauer@t-online.de

Frank Dietsche (L, Markgräflerland) - trafra@gmx.de

D'Knaschtbrüeder (L, Schopfe/ Wiesetal) - www.knaschtbrueder.de

Roswitha Dold (L, Schwarzwald) - www.schwarzwaelder-ballade.de

Karl David un Martin Lutz (L, B, Markgräflerland) - www.alemannischi-songs.de

René Egles (L, Elsiss) - eglesrene.free.fr

Roland Engel (L, Elsiss) - pagesperso-orange.fr/Liedermacher-R.Engel

 

Müssik!!!

fisherman's fall (B, Briisgaü) - www.fishermansfall.de

Flexmachine (B, Elsiss, Schlettstadt) - http://www.rensmusic.com/flexmachine/  
https://www.youtube.com/watch?v=3QXcNnw8vlg

Uli Führe (L, Markgräfler Land) - www.uli.fuehre.de

Gälfiäßler (B, Ortenaü) - www.gaelfiaessler.de

Goschehobel (L, B, Ortenau) - www.goschehobel.de

Grachmusikoff (B, Oberschwabe) - www.grachmusikoff.de

Gero Herr (L, Ortenau), www.geroherr.de

Im Hubbes sini Kumbel (B, Ortenaü) - www.hubbes.de

 

Luddi - Alemannerock vu Birchedorf (am 11. 1. 2005 z Friiburg i.B.

Luddi (B, Südschwarzwald) - www.luddi.com - Heimsitte jetz konsequent zwosprochig

Wolfgang Miessmer (Müsikant, Humorischt, Ändinge, Briisgaü)

Christine Nachbauer & Band (SB, Vorarlberg) - www.christine-nachbauer.com

Stefan Pflaum / Raimund Sesterhenn (B, Schwarzwald) - pflaum@t-online.de

Roger Siffer (Elsiss, Willerdal) - rogersiffer.choucrouterie.com/sommaire.htm

Pierre Specker Band (B, Elsiss) -http://www.pays-de-sierentz.com/psb/index.html

Stemmeisen & Zündschnur (L, Vorarlberg) - www.stemmschnur.at

 

Liederbrunne (Vertriib vu verschiidene elsässische Liädermacher) - liedermacher.free.fr

Mitanad (Vorarlbärger Dialäktsänger- un Band ziäge an einem Seil) - www.laendle-united.com

 

Zum Thema Singe im Dialäkt:

Lueginsland:  Fisherman's Rise

Lueginsland: Ohni Di

Lueginsland: S Fiir

____________________________________________________________________________________________

 

Radio, Fernseh un Alemannisch

e finschter Kapitel (un chapitre sombre - ein finsteres Kapitel)

mit Internet-Radio-Lischte

____________________________________________________________________________________________

 

Kummeedi un eweng Müssik

 

Martin Schley (Friiburg) - www.martinschley.de

Volkmar Staub (Markgräflerland/Berlin) - volkmar.staub@web.de

Lueginsland: Kummeedi mit dr Kummeedi

____________________________________________________________________________________________

 

Litratür, wu wiä Müssik in dr Ohre glingt

gits viil, froge in Ejerem Buechlade noch alemannische Schriftsteller!

Gheimtip:  Gheimtip: Gheime Tip:   Was isch d Unterschiid zwische-me Litratür-Brofässer un eme Alemann? E Blick hinter d Kulisse ... Buechbsprächig: Klick uf dr Deckel

____________________________________________________________________________________________